Spotkania członków i sympatyków stowarzyszenia „Nasz Rymanów”, to zawsze wielkie święto przyjaźni i współpracy. To okazja, by podzielić się wrażeniami, ale przede wszystkim przedyskutować plany na przyszłość. Stowarzyszenie istnieje już 24 lata, a naszym głównym celem jest planowanie i realizowanie przedsięwzięć, które służą naszej rymanowskiej wspólnocie. Zebrania sprawozdawcze uświadamiają nam, jaki ogrom pracy wkładany jest corocznie przez członków Stowarzyszenia w jego prężne funkcjonowanie, a gdy dodamy do tego, że zebranie ma również charakter wyborczy, bez trudu zauważymy, że sternik naszego Stowarzyszenia – Czesław Szajna, ciągle cieszy się niegasnącym zaufaniem wszystkich członków. Zebrani w gościnnych progach restauracji „Stara Gorzelnia”, jednomyślnie udzielili mu absolutorium i tożsamo powierzyli funkcję prezesa na kolejną, dziewiątą już kadencję.
Wielką radością napawa nas to, że ciągle powiększa się krąg sympatyków naszego Stowarzyszenia, tym razem na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli i zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Bogdan Rzońca, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie Pan Andrzej Pitrus, Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec, Prezes Uzdrowiska Rymanów Zdrój S.A. Małgorzata Szeliga oraz Starosta Krośnieński Jan Pelczar.
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
Wiele radości wlały w nasze serca słowa kierowane pod adresem Prezesa, ale i całego Stowarzyszenia. Jak echem brzmi wypowiedź Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca, który nasze środowisko traktuje jak fundament społeczeństwa obywatelskiego, będący wzorem dla wszystkich innych organizacji. Pan Burmistrz podkreślił, że otwartość na pomoc i współpracę ze stowarzyszeniem, jest jego obowiązkiem i powinnością. W podobnym tonie wypowiedział się również Pan Europoseł dr Bogdan Rzońca, który podkreślił znaczenie wspólnoty obywatelskiej, budowanej na poziomie lokalnym, dla wartości europejskich takich jak solidarność i wspólnotowość. Wypowiedzi pozostałych, znakomitych gości, miały podobny charakter i podkreślały rolę, jaką odgrywa Stowarzyszenie w środowisku lokalnym. Nie były to puste słowa, ale prawdziwy opis faktycznego stanu, gdzie od 24 lat działa Stowarzyszenie, które zrzesza ponad 150 osób. Wydaje własny miesięcznik, prowadzi sekcje kulturalne i sportowe, realizuje inwestycje w porządek i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim tworzy i buduje wspólnotę myśli, celu i działania. Już wiele osiągnęliśmy, ale jeszcze więcej przed nami. Patrząc wstecz mamy świadomość, że nasz praca ma sens, że przynosi wymierne korzyści, cieszymy się i dziękujemy każdemu Członkowi i Sympatykowi za obecność, wsparcie i życzliwość.











