Orszak 2025 02Już po raz trzeci ulicami gminy Rymanów przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystości zapoczątkowała Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny we Wróbliku Królewskim, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Łuc. Następnie barwny korowód powędrował do Domu Ludowego we Wróbliku Szlacheckim, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie z Kapelą Ludową Rymanowianie. W repertuarze muzyczno-wokalnym zaprezentowała się miejscowa młodzież, natomiast pokaz akrobatyczny wykonała Julia Łożańska. Duży zachwyt wzbudziła także Św. Rodzina z 3-miesięczną Hanią w roli głównej. Dopełnieniem świętowania były smakołyki przygotowane przez KGW z terenu gminy oraz pyszny poczęstunek zaserwowany przez KGW z Wróblika Szlacheckiego.

Swoją obecnością na gminnych obchodach święta Objawienia Pańskiego zaszczycił Jerzy Borcz – przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Jan Pelczar – Starosta Krośnieński. Organizatorem uroczystości byli: Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, Koła Gospodyń Wiejskich we Wróbliku Szlacheckim i Wróbliku Królewskim oraz Gmina Rymanów.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia oraz Wam – uczestnikom Orszaku Trzech Króli, których nie przeraziła wietrzna aura i wspólnie z nami spędziliście czas.

UG - S.Tworek

Orszak 2025 01    Orszak 2025 03   Orszak 2025 04
         
Orszak 2025 05   Orszak 2025 06   Orszak 2025 07