W Jasionce koło Rzeszowa w dniach 21-22 września w G2A Arena odbywał się Kongres Edukacyjny IT i Szachy. Głównym wydarzeniem drugiego dnia imprezy był turniej szachowy szkół podstawowych przeprowadzony w bardzo ciekawej formule startowej.
Każdy zawodnik zgłoszony ze szkoły uczestniczył w swoim turnieju indywidualnym. Podział na grupy turniejowe był zorganizowany w taki sposób, aby uczniowie z tej samej szkoły nie mogli się ze sobą spotkać w bezpośrednim pojedynku. Zawodnicy oprócz rywalizacji indywidualnej mogli zdobywać punkty dla swoich szkół, pod warunkiem że po wszystkich rundach znajdowali się w czołówce 25 zawodników.
W ogólnej klasyfikacji szkoła z Rymanowa zajęła 26 miejsce (15. miejsce ze szkół województwa podkarpackiego) na 90 startujących z województw lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Dla naszej szkoły punktowali: Jan Stelmach (klasa 3c), Szymon Oberc (klasa 5a), Jakub Rajchel (3b). Szkołę reprezentowali również: Sara Puchalik (klasa 6b), Maja Wajda, Szymon Stelmach, Alan Gubała (wszyscy klasa 5 b) oraz Szymon Rajchel z klasy 4a i Patrycja Oberc z klasy drugiej. Gratulujemy im postawy i osiągniętych wyników.
Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_641/
mgr Maciej Raus
Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie