5 stycznia w Rymanowie-Zdroju odbyła się czwarta edycja biegu górskiego Zamczyska Winter Trail. Trasa ze względu na bliskość święta Objawienia Pańskiego nazwana była Orszakiem Trzech Króli. Miała dystans 12,5 km i przebiegała w trudnym technicznie i wymagającym terenie. 650 m stanowiły przewyższenia.
– Frekwencja dopisała, bo w tegorocznych zawodach udział wzięły 182 osoby – podsumowuje Małgorzata Kardach, wieloletnia wolontariuszka i konferansjerka. – Po raz pierwszy udało się rozegrać zawody w idealnych warunkach zimowych. Okienko pogodowe ze śniegiem, lekkim mrozem i słońcem sprawiło dużą radość organizatorom i zawodnikom, którzy mogli podziwiać w tak niezwykłej scenerii piękno rymanowskich wzgórz.
Zawodnicy wykazali się wspaniałą kondycją fizyczną. Ostatecznie w klasyfikacji OPEN – TOP 3 na podium stanęli:
– w kategorii "Kobiety":
I miejsce – Małgorzata Lis-Pasionek (1:19:27);
II miejsce – Natalia Gonet (1:24:43);
III miejsce – Anna Święch (1:28:11).
– w kategorii "Mężczyźni":
I miejsce: Bartosz Ceberak (1:03:33);
II miejsce – Piotr Mazan (1:03:34);
III miejsce – Szymon Szmist (1:04:35).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez sponsora biegu, sklep Butyjana.pl. Natomiast w klasyfikacji wiekowej najlepsi zawodnicy dostali pamiątkowe statuetki ufundowane przez organizatora biegu, Fundację Listek - MTrail Running Series.
|
![]() |
|
![]() |
![]() |
Patronat nad imprezą objął burmistrz Gminy Rymanów – Grzegorz Wołczański.
– Nie zwalniamy tempa i już dzisiaj zapraszamy Was na dziesiątą, jubileuszową edycję wiosennego biegu Zamczyska Trail, która odbędzie się 27 kwietnia 2025 r. – dodaje Kamil Kardach, prezes Fundacji Listek. – Zapisy już wystartowały, a wszystkie informacje można na bieżąco śledzić na stronie www.zamczyskatrail.com.
S.Tworek



